O mě, o ďáblici, o nás a tak všelijak

Jsme dvě holky, jeden tatínek a jedno morče žijící ve vlastnoručně postaveném domečku poblíž Prahy. Mě je 28, tatínkovi 37 a prckovi 2,5 roku. Morčounovi budou 3 roky a je to šlechtic s modrou krví. Domeček jsme stavěli 3 roky a jsme na něj náležitě pyšní (ačkoli v průběhu stavby jsme ho prokleli snad tisíckrát :) )

Většinou jsme rádi, že bydlíme "na vesnici", ale vše má své mouchy (drby, pošta zavírající denně v 17h, o víkendu zavřené obchody atd.).

Jsem aktivní maminka milující pohyb a věnující se mu denně - cvičím, běhám a nebo se aspoň jdu projít.

Ze cvičení preferuji vlastní váhu a činky jen jako doplněk. V běhání jsem začátečník, začala jsem v červnu 2014. Běhám 5-20 km. Tempo kolem 5-6 minut na kilometr. Baví mě spíš terén než silnice. Zatím běhám sama a vyhovuje mi to, ale to se může změnit :) zkouším závody a běžecky se hledám. Táhne mě to spíš na  krosové a trailové závody, chci zkusit duatlon...no uvidíme...

Cvičením se snažím dosáhnout lepšího tělesného i duševního stavu a jako bonus bych ráda vytvarovala tělo ;)

EDIT 06/2017

Jsme taková neobvyklá rodina. Já jako matka a "skoromatka", cácorka, dva raubíři dvojčata a jejich tatínek/skorotatínek/můj přítel. Někdy jsme doma 3, někdy 2 a někdy je nás 5. Ze skoro vesnice u Brandýsa jsme se přestěhovaly s cácorkou do skoro vesnice u Kladna. Nastoupila a vystoupila jsem do/z jedné práce, do/z druhé a do/z třetí :) běhám pomaleji, cvičím méně, ale jsem šťastnější :)

2 komentáře:

 1. Ahoj skorošílená Jani :-)
  když sis mě v práci uvrtala do toho 1/2 maratonu, tak se k tomu nějak postav..
  Dneska jsem po včerejším zápase a večírku dal konečně letos po všech běžkách a lyžích první běh, svoje kolečko kole Kunratickýho lesa.. 13,5km/1:10, teda 5:10/km. Nemůžu ani chodit, ani stát (emotikon opice, co si zakrývá oči) takže jsem zvědav, co s tím chceš udělat :-) Bez zápasu v nohou a večírku na tom budu lépe.. ale potřebuju i důstojnej čas, tj. 1:49:59, bych nedoběhl, když už budeš osprchovaná...
  Díky za konstruktivní návrh :-)
  Ondra (obilek@post.cz)

  OdpovědětVymazat
 2. Pěkný blog! Držím palce v běhu i ve zdravé výživě :-)
  R.

  OdpovědětVymazat